RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Ze soboty na neděli bude uzavřena dálnice od Kosmonos k Bakovu nad Jizerou

V dubnu začne dlouho očekávaná kompletní rekonstrukce mostu do Horních Stakor, vedoucího nad dálnicí D10. Vzhledem k současnému havarijnímu stavu mostu je nutná jeho demolice a stavba nového. Právě první etapa, která zahrnuje zbourání mostu, zkomplikuje krátkodobě i dopravu na dálnici D10. Ta bude od soboty 2. dubna od 19 hodin do neděle 3. dubna do 9 hodin ráno kompletně uzavřená mezi exity Kosmonosy a Bakov nad Jizerou.

Pokud jde o vlastní stavbu mostu, ta potrvá do konce letošního října a zahrnuje kompletní výměnu mostní konstrukce včetně rozšíření pro budoucí převedení cyklostezky (rozšíření násypových svahů, výstavba opěrné zdi) a opravu vozovky na předpolích.

Komplikace to bude především pro stakorské obyvatele, kteří budou muset využít objízdnou trasu. Objížďka povede od křižovatky silnice č. III/276 9 a MK Boleslavská v Kosmonosech po sil. č. II/610 směr Bakov nad Jizerou, Trenčín, dále ul. Brigádnická po silnici č. III/276 8 směr Studénka, dále po silnici č. III/276 9 do Horních Stakor.

Omezení se dotkne i hromadné dopravy, autobusy pojedou po stanovené objízdné trase a pro vybrané spoje linky 714 a všechny spoje linky 736 bude zrušena zastávka Kosmonosy, Horní Stakory.

.

Zdroj: mb-net

About Author