RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Velkolepé oslavy klubu Vem Camara Capoeira v Mladé Boleslavi

V přátelské, ale zároveň velmi slavnostní, atmosféře se nesl poslední červnový víkend pro mladoboleslavské capoeiristy. Oslavy 20.výročí existence svého klubu Vem Camara Capoeira zahájili velkolepě – Batizadem e troca de cordas, tedy udílením nových pásků. Někteří si ten svůj odnesli domů poprvé, jiní získali vyšší pásek za svoje výkony a zlepšování v minulých letech.

Vzhledem k tomu, že akci přálo počasí, slavnostnímu udílení pásků před sokolovnou, kde capoeiristé trénují, měla možnost přihlížet i veřejnost. Zejména na dětské účastníky se přijeli podívat i rodiče a prarodiče a v sobotu odpoledne tak park před sokolovnou opravdu ožil. „Když jsem před dvaceti lety klub zakládal, bylo nás jen pár nadšenců. Dnes si troufnu říci, že jsem měl možnost trénovat stovky dětí. Některé u capoeiry zůstaly, některé se věnují jiným sportům. Ale pohyb zůstal součástí jejich života, což považuji za velmi důležité,“ řekl trenér boleslavských capoeristů Karel Popovič. Radost má i z toho, že odchovanci původních klubů si zakládají svoje nové a přivádějí tak capoeiru do dalších měst.

Na oslavy 20. výročí boleslavského klubu Vem Camara Capoeira přijely špičky tohoto sportu nejen z České republiky, ale také ze zahraničí. I jejich vystoupení tak sledovali v neděli dopoledne zájemci před OC Bondy. Pro některé to bylo vůbec první seznámení s tímto brazilským bojovým uměním, ke kterému neodmyslitelně patří i hudba a zpěv.

Boleslavští capoeiristé se na českých i mezinárodních soutěžích pravidelně umisťují na předních příčkách, za dobu existence klubu již sesbírali celou řadu úspěchů a medailí. Na tréninky do Boleslavi pravidelně přijíždějí sbírat zkušenosti i závodníci z jiných klubů, někteří z nich s capoeirou začínali právě v Boleslavi. Víkendová akce tak pro všechny byla i příležitostí k přátelskému setkání, které svou přítomností podpořil i zakladatel klubu Vem Camará Capoeira – Mestre Pacoca z Brazílie.

About Author