RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

FOTO: Na Mladoboleslavsku se konala dopravně bezpečnostní akce. Výsledky jsou alarmující

V Mladé Boleslavi se v neděli 25. června uskutečnila dopravně bezpečnostní akce, která měla za cíl především kontrolu dodržování zákazu požití alkoholu a jiných návykových látek před jízdou. Policisté se zaměřili i na další kontrolu dopravních předpisů, zejména pak na rychlost jízdy, technický stav vozidla, poutání bezpečnostními pásy nebo telefonování za jízdy.

„Během několika hodin se mladoboleslavským dopravním policistům podařilo zkontrolovat 670 řidičů a jejich vozidel. Přistihli celkem 8 řidičů, kteří pod vlivem alkoholu usedli za volant, 1 řidič pak sednul za volant pod vlivem jiné návykové látky a další 3 řidiči se dopustili méně závažného přestupku, který s nimi policisté vyřešili na místě pokutou. Ostatní kontrolovaní řidiči se žádného přestupkového jednání nedopustili,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Policisté budou v obdobných kontrolách pokračovat i nadále, a to nejen v období nadcházejících prázdnin. Cílem všech dopravně bezpečnostních akcí je především snížení počtu závažných dopravních nehod a zvýšení bezpečnosti na našich silnicích a dálnicích.

Foto: Policie ČR

About Author