RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Město Mladá Boleslav pořídí 17 nových autobusů, které bude využívat Dopravní podnik

Město Mladá Boleslav v následujících čtyřech letech pořídí 17 nových autobusů, které bude využívat Dopravní podnik města Mladá Boleslav. Město za ně na základě soutěže zaplatí celkem 114 750 000 korun, z toho 70 procent pokryje dotace z Integrovaných teritoriálních investic (ITI), tedy 80 325 000 korun. Jedná se jeden z prvních projektů, které mladoboleslavská aglomerace v novém programovém období realizuje.

První čtyři nové autobusy převezme Dopravní podnik Mladá Boleslav do listopadu tohoto roku. Další čtyři budou uvedeny do provozu do poloviny roku 2024. V letech 2025, 2026 a 2027 budou dodány tři nové autobusy – vždy do poloviny kalendářního roku. 

„Pořizovací náklady na jeden autobus budou 6 750 000 korun, z toho dotace z Integrovaných teritoriálních investic pokryje 4 725 000 korun,“ řekl primátor Raduan Nwelati.   

Dopravní podnik Mladá Boleslav díky tomu naváže na postupnou obnovu vozového parku, která probíhala mezi roky 2017 – 2021, kdy bylo uvedeno do provozu 21 nových autobusů s podporou prostředků z Integrovaného plánu rozvoje území (IPRÚ).    

Stejně jako ve zmíněném předchozím období, i nyní budou nové autobusy Iveco na bioplyn (CNG). „Máme velkou výhodu, že jsme v Plazích vybudovali vlastní bioplynovou stanici, kterou budou nové autobusy využívat. Díky tomu můžeme autobusy na CNG spolufinancovat z ITI, zatímco jinak bychom museli pořídit autobusy na vodík nebo elektrický pohon, které jsou výrazně nákladnější a za stejné peníze by jich bylo méně,” vysvětlil první náměstek primátora Jiří Bouška na úterní tiskové konferenci.   

Projekt pořízení 17 nových autobusů bude spolufinancován z Integrovaných teritoriálních investic, kde se mladoboleslavská aglomerace řadí mezi třináct oblastí podporovaných v České republice. Mladoboleslavská aglomerace zahrnuje dohromady 63 obcí a do roku 2027 využije přibližně 1,2 miliardy korun. 

zdroj: mb-net.cz

About Author