RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

V Mladé Boleslavi se konaly 4. otužilecké závody. Dorazilo rekordních 197 účastníků

Na Jizeře se konal v sobotu 14. ledna 2023 další závod zimních plavců. Přestože v letošním ročníku nepřálo počasí pořadatelům a závody byly ohroženy z důvodu předchozích dešťů a tudíž většího toku Jizery, přesto se povedlo organizátorům závody úspěšně uskutečnit, dokonce v rekordním počtu 197 účastníků.

Díky většímu průtoku řeky byly soutěžní tratě vedeny po proudu Jizery se společným cílem pro všechny kategorie. Soutěžilo se na vzdálenostech 1000 m, 750 m, 500 m a 250 m, na kterých zde poměřilo své síly 197 plavců.

Byla také stometrová trať pro začínající a rekreační otužilecké plavce. Soutěže se účastnili i zahraniční plavci. V každém případě všichni prokázali svoje odhodlání a nebojácnost, když ponořili svá těla do prudké Jizery.

Závody v Mladé Boleslavi se rok od roku stávají čím dále více populární a to nejen v Poháru zimního plavání ČR mezi zimními plavci, ale také mezi veřejností.