RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

V okrese Mladá Boleslav vítězí Petr Pavel. Ve druhém kole se utká s Andrejem Babišem.

První kolo prezidentské volby vyhrál Petr Pavel. Znamená to, že ve druhém kole se utká s druhým v pořadí, tedy s Adnrejem Babišem. Na třetím místě se v prvním kole umístila Danuše Nerudová, která ihned přislíbila podporu Petru Pavlovi, stejně tak učinili další kandidáti Pavel Fischer a Marek Hilšer. Volební účast bude vyšší než při minulé volbě prezidenta, je nad 68 procenty.

V okrese Mladá Boleslav vítězí Petr Pavel

V okrese Mladá Boleslav bylo krátce před půl pátou odpoledne sečteno 100 % hlasů. Na prvním místě se umístil Petr Pavel (37,58%) a na druhém Andrej Babiš 33,25%).

Petr Pavel vyhrál rovněž v Mladé Boleslavi, kde získal 38,51% hlasů a v Mnichově Hradišti, kde údaje ukazují 38,26%. Například v Benátkách nad Jizerou vítězí generál s větším náskokem, získal 41,46% hlasů. Stejné to bylo v Kosmonosech, kde volby opanoval s 43,14% hlasy. Například v Bělé pod Bezdězem uspěl Andrej Babiš, když v tomto městě získal 38,10% hlasů.

Druhé kolo prezidentských voleb 2023 proběhne čtrnáct dní po prvním kole. V té době bude vrcholit prezidentská kampaň dvou kandidátů na prezidenta, kteří získali nejvíce procent v prvním kole voleb. Těmi jsou Petr Pavel a  Andrej Babiš.

About Author