RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

V Mladé Boleslavi začne očekávaná rekonstrukce mostu v ulici Pražská

Město Mladá Boleslav chystá další důležité investice. Patří mezi také rekonstrukce mostu v ulici Pražská přes říčku Klenici.

„Nedávno jsme podepsali smlouvu na realizaci mostu v Pražské ulici, který má omezenou tonáž a není v ideálním stavu. Podařilo se nám vysoutěžit dobrou cenu, která se pohybuje do 10 milionů korun, přičemž projektanti odhadovali dokonce dvakrát vyšší sumu,“ uvedl pro Rádio MB primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati.

Rekonstrukce mostu pod kopcem na Hejmátnku si vyžádá výrazný zásah do dopravy ve velké části města. Ve dnech 18. července až 30. listopadu tak bude platit úplná uzavírka. Přetne se tak na delší dobu frekventovaná trasa z města ve směru k dálnici D 10 v Bezděčíně a naopak. Pěší budou moci po dobu rekonstrukce mostu použít nedalekou lávku přes Klenici.

Objízdná trasa pro vozidla do 3,5 t a autobusy:

ve směru Bezděčín – ulicemi Nádražní, Vinecká a vlevo směr Sahara ulicí Bezděčínská.
ve směru do Mladé Boleslavi – ulicí Pražská, vpravo do Podchlumí po obchvatu, dále ulicí Vonřichova na silnici III/27513 v ulici Na Celně a ul. Jičínská

Objízdná trasa do 18 t:

po silnici I/16 směr Zámostí, poté na silnici III/2591 směr Mladá Boleslav

Autobusová doprava bude také vedena po objízdných trasách. Dotčené jsou linky MHD č. 40, 41, 73 a linky IDSK č. 416, 462, 442, 463, 699.

Mezi další investice patří chystané rekonstrukce větších úseků komunikací na Jičínské ulici, v ulici Nádražní, nebo na třídě Václava Klementa.

About Author