RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Náročný sobotní den pro hasiče i záchranáře na Mladoboleslavsku

Tropická sobota, kdy teploty na Mladoboleslavsku šplhaly na 34 stupňů Celsia, si vyžádala několik výjezdů mladoboleslavských hasičů a záchranářů. Český hydrometeorologický ústav již dopoledne zpřísnil výstrahu před horkem a požáry. Obavy se začaly rychle naplňovat.

Už dopoledne zkolaboval muž v ulici 17. listopadu. Záchranáři ani policisté mu už nedokázali pomoci a muž na místě zemřel. Cizí zavinění bylo vyloučeno, zřejmě se jednalo o zdravotní indispozici.

Odpoledne zasahovali kvůli tonoucímu muži záchranné složky u řeky Jizery v Podlázkách. Na místo zamířil také záchranářský vrtulník. Muže následně převezli záchranáři do nemocnice.

Odpoledne ve znamení mnoha požárů

Desítky hasičů bojovaly na Mladoboleslavsku s požáry. Zřejmě ten největší zásah si vyžádal požár na poli u Hrdlořez. Hustý černý dům byl vidět na kilometry daleko. Hořel tu zemědělský stroj a následně také polní porost. Vyhlášen byl dokonce druhý stupeň poplachu. Řidiči se naštěstí nic nestalo, ale s rozsáhlejším požárem bojovali hasiči ještě několik hodin. Škoda se vyšplhala na 14 milionů korun.

Odpoledne začalo hořet i na několika dalších místech našeho okresu. Hasiči bojovali s požárem polního porostu také u Bakova nad Jizerou, u Kláštera Hradiště nad Jizerou, u obce Všejany a také u Brodců. V Horkách nad Jizerou si museli poradit s požárem odpadu.

Středočeští hasiči měli v nejteplejším dni roku napilno. Jen k 17. hodině vyjeli podle Boleslavského deníku k 80 událostem, přičemž požárů bylo 30.

„Zasahovali jsme také u sedmnácti dopravních nehod, dvakrát jsme byli povoláni na záchranu osob. Jednou při náhlé zástavě oběhu a jednou při tonutí,“ uvedl mluvčí hasičů Jan Sýkora. Už v pátek bylo ve středních Čechách evidováno 21 požárů, přičemž v jedenácti případech hořela pole nebo tráva.

Foto – Hrdlořezy: JSDH Mladá Boleslav

About Author