RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Boleslavští plavci posbírali během uplynulého půlroku mnoho úspěchů

Letní plavecká sezóna se před prázdninami nachýlila ke svému konci, většinu plavců, trenérů i činovníků klubu čeká zasloužené volno. I když ne zcela úplně všechny, jelikož pomalu začíná sezóna dálkového plavání a v srpnu čeká plavce pro změnu vrchol veteránské sezóny – Mistrovství světa masters v Japonské Fukuoce.

Nicméně je na místě zhodnotit uplynulý půlrok, který se uzavíral právě v červnu vrcholem na mistrovstvích republiky v jednotlivých věkových kategoriích napříč městy v celé České republice.

Začněme tedy od těch nejmladších, vycházejících hvězd mladoboleslavského plavání. Na poháru Čech desetiletých plavců v Kladně jsme byli svědky naprosto suverénních výkonů Františka Hulčíka a Lindy Mákové, Franta přivezl 6 zlatých společně s několika oddílovými rekordy, Linda ho doplnila čtyřmi zlatými a jedním stříbrem. Na poháru jedenáctiletých v Náchodě ukořistila Barbora Jandová dvě stříbra a dva bronzy. Na letním MČR mladšího žactva pro změnu dominovala Aneta Sedláčková, ve velkém stylu si doplavala celkem pro 6 cenných kovů – 4 zlaté, 1 stříbro a 1 bronz, to vše podtrženo třetím místem polohové štafety děvčat ve složení (Aneta Sedláčková, Aneta Urbanová, Kristýna Mannová, Gabriela Komárková). Ani starší žáci nezaháleli, na MČR v Plzni zazářil František Musil, který si odvezl tři zlaté a dvě stříbrné, navíc ho doplnil Michal Redlich stříbrem a poté bronzem i polohová štafeta ve složení (František Musil, Michal Redlich, Matěj Kysela a Antoni Brejcha). Ani vrchol sezóny pro juniory – dorost nezůstal pro oddíl Autoškody bez medailových umístění, bronzovou medaili se podařilo “urvat” Ondrovi Hašlarovi. David Verner sklízí úspěchy především na poli dálkového plavání, kde vyplaval na MČR třetí místo na 10 km v kategorii mladšího dorostu a v průběžném hodnocení českého poháru je zatím na vedoucí pozici.

Abychom nezůstali jen u plavců mladších ročníků, tak je třeba zmínit i naše úspěšné veterány. Mezi čerstvé české rekordmany se zapsali hned tři naši závodníci: Blanka Grulichová, Radka Brabcová a Jiří Janovský. Kraulové štafetě ve složení (Jan Hoferek, Jiří Janovský, Blanka Grulichová a Markéta Pekárnová) unikl český rekord o pouhé tři desetinky. Doufejme, že se v Japonsku podaří nejen tento rekord pokořit, ale přivézt i nějaká pěkná umístění. V neposlední řade je nutno vyzdvihnout výkony i dalších plavců, kteří se na MČR probojovali, což je samo o sobě velkým úspěchem. Plavci se zasloužili o za skvělou reprezentaci mladoboleslavského oddílu.

Mimo závodní plavání, dálkové plavání a plavání masters se klub angažuje i v zimním plavání a otužování, které funguje pod taktovkou Jiřího Škvrny. Není mnoho klubů v ČR, které se mohou pyšnit takovým rozsahem úspěchů a činnosti svého působení.

About Author