RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Jen během pátku prošlo registrací v Mladé Boleslavi u policie nebo Odboru azylové a migrační politiky téměř 300 lidí

Informace z Krajských asistenčních center hovorří o tom, že během pátečního dne v Mladé Boleslavi prošlo registrací u policie nebo Odboru azylové a migrační politiky téměř 300 lidí. Dalších více než 230 uprchlíků odbavila policie na svých pracovištích v regionu.

Důležité upozornění – pokud mají ukrajinští občané zajištěné ubytování, je lepší využít regionální centra, například v Mladé Boleslavi. Doprava v celém kraji je zdarma.

Do všech center se také hledají dobrovolnci na administrativní práci, odborníky na krizovou intervenci a tlumočníky.

Pokračují také humanitární sbírky

Humanitární sbírka na pomoc Ukrajině, kterou město Mladá Boleslav vyhlásilo 25. února, byla prodloužena až do neděle 13. března včetně. Materiální pomoc v podobě trvanlivých potravin (např. rýže, těstoviny, apod.), desinfekčních prostředků, hygienických potřeb a čistících prostředků, obvazových materiálů, kvalitních přikrývek a termopodložek je možné přinášet každý den do v době od 9:00 do 17:00 do hotelu Věnec na Staroměstském náměstí.

V Bakově nad Jizerou svážejí pomoc hasiči

Také v Bakově nad Jizerou svážejí dobrovolní hasiči s technickou četou města materiální pomoc pro Ukrajinu od bakovských občanů. Chcete-li se i vy zapojit do materiální pomoci, volejte 326 214 030, i o víkendu.

About Author