RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Ukrajinci a ženy mohou v úterý na hokej v Mladé Boleslavi zdarma! Velkou sbírku už rozjeli členové vedení klubu i hráči A týmu

BK Mladá Boleslav připravil speciální akci pro uprchlíky z války a masakry zmítané země. Mají tak možnost alespoň na malou chvíli přijít na jiné myšlenky. V úterý mohou na hokej v Mladé Boleslavi vyrazit zdarma, stejně jako všechny ženy.

Pro vstup na utkání stačí předložit u vchodu na zimní stadion cestovní pas nebo ukrajinský občanský průkaz. Ukrajinci ani ženy nepotřebují pro vstup do ŠKOENERGO Arény žádnou vstupenku.

„Vnímáme, musí být tato doba náročná nejen pro uprchlíky, ale i pro osoby ukrajinské národnosti dlouhodobě žijící v České republice. Sami máme jednoho mezi sebou – sedmnáctiletý Nikita Moyseyev hraje za mladoboleslavské dorostence a minulý týden absolvoval děsuplnou třídenní cestu ze svého domova zpátky k nám“, píše se například na webu bkboleslav.cz.

V průběhu utkání s Třincem bude možné přispět do speciálních kasiček, a to právě na uprchlíky, kteří nyní přebývají v Mladé Boleslavi nebo jejím okolí. Maminkám s dětmi a starším ženám se nyní město snaží zřídit důstojné podmínky k životu a BK Mladá Boleslav toho chce být součástí. Velkou sbírku mezi sebou už rozjeli i členové vedení klubu, hráči A týmu i jeho realizační tým nebo třeba trenéři mládeže.

Hokejisté Mladé Boleslavi aktuálně nemají oslnivou formu, fanoušci ale věří, že ta se dostaví na nejdůležitější část sezony. Úterní utkání začne v 17:20 hodin.

Ve čtvrtek se bude v Mladé Boleslavi konat také benefiční koncert pro Ukrajinu. Bez nároku na honorář vystoupí kapely Seven, Komunál, Honza Křížek a Wotazník. Začátek koncertu bude v 17:30.

Foto: bkboleslav.cz

About Author