RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Také do Mladé Boleslavi už dorazilo mnoho lidí, kteří byli nuceni opustit svou vlast

Mladoboleslavsko se intenzivně podílí na pomoci lidem, prchajícím z válkou zmítané Ukrajiny. Například do Mladé Boleslavi už dorazila řada lidí, kteří byli nuceni svou vlast nedobrovolně opustit. Aktuálně je zhruba dvacet lidí ubytováno v hotelu Věnec, více než desítka lidí je v tranzitní ubytovně v Debři, a v pátek město začalo poskytovat ubytování také v bývalé Kolibě. „Tady bude k dispozici 82 lůžek, dalších asi 75 lůžek dáme k dispozici od pondělí v hotelu na zimním stadionu,“ uvedl první náměstek primátora Jiří Bouška. Koliba a hotel na zimním stadionu budou podle něj primárně určeny především matkám s dětmi.

Od pondělí pak začne v prostorách Koliby rovněž fungovat středisko následně pomoci pro příchozí, kde s nimi budeme dále pracovat a pomáhat jim se začleněním do společnosti a našeho města,“ uvedl pro webové stránky města primátor Raduan Nwelati.

Od dnešního dne je také v provozu krajské asistenční centrum pomoci Ukrajincům, které zřizuje jednu ze svých poboček i v Mladé Boleslavi, sídlo má v tělocvičnách 9. základní školy. Od rána zde do 10 hodin již odbavili asi 150 lidí a neustále sem proudí další. Více čtětě zde.

Foto: mb-net.cz

About Author