RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Strážníci se v Mladé Boleslavi zaměřili na pořádek kolem kontejnerů a popelnic

Mladoboleslavští strážníci vyhověli přání obyvatel a zaměřili se na pořádek ve městě. V řadě lokalit totiž lidé nerespektují, že do kontejneru na tříděný odpad patří skutečně jen tříděný odpad, a stanoviště kontejnerů si často pletou se skládkou. Většinu odpadu, který nepatří či se nevejde do nádob na komunální odpad, mohou přitom obyvatelé města bezplatně odevzdat ve sběrných dvorech. Například obyvatelka Josefodolské ulice v sobotu dopoledne vyklízela byt, a veškerý nepořádek se pokusila nechat vedle kontejnerů na tříděný odpad.

„Žena z přilehlé ulice tvrdila, že netuší, že staré a nepotřebné věci ke kontejnerům nepatří. Navíc sice vynášela prázdné sklenice do kontejneru na sklo, ale hodila je tam i dřevěnou přepravkou. Strážník jí vysvětlil, že je to v rozporu s vyhláškou města a kontejnery jsou určené pro jeden druh odpadu,“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Žena dostala pokutu a následně všechno včetně dřevěných přepravek z kontejneru na sklo odklidila.
Hned další den narazila hlídka na muže v Ptácké ulici, který i přes přítomnost strážníků odkládal rozbitý nábytek a další nepořádek vedle kontejnerů na tříděný odpad.

„Ukázalo se, že jde o muže ukrajinské národnosti, který nyní bydlí na jedné z nedalekých ubytoven. Strážník muže za přestupek na místě vyřešil pokutou v příkazním řízení a také v tomto případě si dotyčný veškerý nepořádek odnesl a místo řádně uklidil,“ dodal Tomáš Kypta.

About Author