RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Škoda představuje nový malý elektromobil a hlásí rekordní zisky

Škoda Auto uvedla SUV Epiq zatím ve formě předprodukčního konceptu. Od sériového provedení, které se ukáže v příštím roce, by se neměl zásadně lišit. Model s délkou 4,1 metru nabídne prostorný interiér a zavazadlový prostor o objemu až 490 litrů. Jde o druhý ze šesti nových elektrických vozů, které automobilka uvede na trh v nadcházejících letech. Počáteční písmeno „E“ značí elektrický model Škoda, zatímco písmeno „Q“ na konci řadí vůz do rodiny SUV. Epiq se nebude vyrábět v tuzemsku, ale ve španělské Pamploně. Elektromobil za 25 tisíc eur, který na jedno nabití ujede 400 kilometrů, měří jako fabia a nabídne 490 litrů kufru. V Česku má automobilka zatím potvrzenou výrobu tří elektromobilů.

Letos na podzim se ukáže produkční SUV Elroq, který lze považovat za zmenšený enyaq. Po epiku bude následovat i elektrické kombi coby obdoba octavie nebo sedmimístné SUV vycházející z konceptu Vision 7S.

Škoda Auto hlásí rekordní zisky

Z výsledků celého koncernu Volkswagen, jehož je Škoda součástí, vyplývá, že mladoboleslavská automobilka loni zvýšila provozní zisk o 182 procent na 1,77 miliardy eur (44,8 miliardy Kč). Tržby se zvýšily o 26 procent na 26,5 miliardy eur (více než 671 miliard Kč). Z výsledkové zprávy celého koncernu vyplývá, že Škoda loni zvýšila výrobu oproti roku 2022 o 16 procent na 888 050 vozidel.
„Škoda Auto výsledku dosáhla navzdory náročnému tržnímu prostředí, geopolitickým nejistotám, rostoucím cenám materiálů a surovin a klesající kupní síle,“ upozorňuje mluvčí značky Tomáš Kotera.

„Společnost Škoda Auto investuje do své transformace v oblasti elektromobility v nadcházejících letech 5,6 miliard eur. Prvním vozem uvedeným v rámci nadcházející kampaně zaměřené na elektromobily bude kompaktní SUV Škoda Elroq. Jeho představení je plánováno na podzim tohoto roku,“ upřesňuje mluvčí značky Vítězslav Kodym.

Foto: ŠKODA AUTO

About Author