RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Nové dopravní hřiště by mělo být v Mladé Boleslavi vybudováno už letos

Nové multifunkční dopravní cvičiště, které bude sloužit výcviku žadatelů o řidičský průkaz a také jako moderní dětské dopravní hřiště, by mělo v Mladé Boleslavi vzniknout už v letošním roce. Vybudováno bude na pozemcích Středočeského kraje, které jsou součástí areálu SOŠ a SOU Mladá Boleslav.

„Hřiště bude skutečně unikátní a velmi moderní, pro nás je klíčové, že kromě základních škol sem bude mít volný přístup i veřejnost, tedy hlavně rodiče s dětmi, které se tak budou moci učit bezpečnému dopravnímu chování,“ uvedl náměstek primátora Daniel Marek.

Areál bude sloužit k výuce dopravní výchovy pro žáky z více než 40 škol Mladoboleslavska, ale také pro veřejnost. Část vybudovaná jako cvičiště pro řidiče má sloužit k výuce a tréninku silničního provozu pro všechny zájemce. Součástí dopravního hřiště pro nejmenší má být i půjčovna kol a koloběžek. V areálu bude zázemí se dvěma učebnami pro různé vzdělávací programy a kurzy.

Projekt byl akcelerován na základě studie proveditelnosti, kterou objednal Nadační fond Škoda Auto s podporou dalších partnerů. Odhadované náklady na celý projekt jsou zhruba 24 milionů korun, z toho 12 milionů zaplatí Středočeský kraj, Mladá Boleslav a Nadační fond Škoda Auto přispějí shodně po šesti milionech korun.

Zdroj/foto: mb-net.cz

About Author