RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Rozvodněná Jizera velmi zvolna kulminuje a zůstává vylitá z koryta

V Podlázkách se řeka Jizera rozlila do nebývalé šíře, voda zaplavila dětské hřiště, vnikla do zahrad a k některým domům. Městská policie musela postupně uzavřít komunikaci přes Jizeru do Vince a také komunikaci v Neuberku směrem k Vinci, dále v Podlázkách hlavní průjezdnou komunikaci i silničku podél zahradní kolonie ve směru k Michalovické putně. Městská policie ve spolupráci se společností Compag zajistila pytle s pískem, které bylo nutné donést k některým domům v Podlázkách i v Neuberku. V úterý dopoledne zůstávaly zaplavené komunikace dále uzavřené.

Výška hladiny a průtok v Jizeře se stále zvyšovaly do pondělních pozdních odpoledních hodin a od té doby se již drží na zhruba stejné úrovni. Další nárůst hladin hydrologové nepředpokládají, ale voda bude opadávat velmi zvolna.

Městská policie po večerním „improvizovaném“ uzavření komunikace v Neuberku v důsledku rozlití Jizery přes komunikaci mezi Neuberkem a Vincem, upravila v úterý značení vzhledem ke stálému stavu rozvodnění Jizery.

Vodní stav Jizery v Bakově nad Jizerou v úterý ve 12 hodin: 532 [cm], 210 [m3s-1].

Většina vodních toků ve středních Čechách buď kulminuje, nebo bude kulminovat v nejbližších hodinách. V nadcházejícím období by se s ohledem na meteorologickou předpověď a nižší noční teploty měla situace nadále zlepšovat, hlásí Povodňová komise Středočeského kraje, která se sešla v úterý ráno.

Zdroj: mb-net.cz / foto: Pavel Šubrt, mb-net.cz

About Author