RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Silvestrovský program se v Mladé Boleslavi ani letos neuskuteční – v Benátkách ohňostroj bude

Město Mladá Boleslav nebude ani letos pořádat žádnou akci související s oslavou příchodu nového roku. Zájemci mohou dorazit na podvečerní kulturní vystoupení do parku na Výstavišti v rámci adventních trhů. Poslední den v roce tu vystoupí zpěvák Martin Maxa s doprovodem.

Ministr vnitra Vít Rakušan požádal starosty a starostky obcí, aby letos nepořádali silvestrovské ohňostroje. K omezení zábavní pyrotechniky vyzval i ostatní lidi. Uvedl to ve středu na síti X. Důvodem je tragická střelba na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) v Praze z minulého týdne, která si vyžádala 14 obětí, a také dvojnásobná vražda z Klánovického lesa.

Například město Benátky nad Jizerou akci rušit nehodlá. „Výzvu ministra vnitra jsme zvážili a považujeme za smysluplné požádat občany, aby omezili pyrotechniku na Silvestra. Víme, že o tohle můžeme jen požádat, ale prosíme vás o to. Novoroční oficiální městský ohňostroj rušit nebudeme, vnímáme ho jako oslavu příchodu nového roku, nových příležitostí, nové radosti,“ uvedl starosta Kare Bendl na Facebooku. Novoroční ohňostroj se tedy uskuteční 1. ledna od 19 hodin na nádvoří zámku.

About Author