RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Jizera se na Mladoboleslavsku přibližila třetímu povodňovému stupni a ohrožuje nemovitosti

Déšť a tání sněhu nadále zvyšují hladiny mnoha řek a potoků v České republice. Český hydrometeorologický ústav v pondělí v souvislosti s povodněmi rozšířil „červenou“ výstrahu, tedy varování s extrémním stupněm nebezpečí, o další oblasti.

Jizera v Železném Brodě klesaá, v Bakově nad Jizerou platí nadále druhý povodňový stupeň

Hladina Jizery stále stoupá také v Bakově nad Jizerou a v Mnichově Hradišti, kde dobrovolní hasiči postavili část protipovodňové stěny. Zaplavené jsou některé komunikace, řidiči neprojedou například mezi Bakovem nad Jizerou a Malou Bělou, či v Mohelnici od Českého Dubu na Mnichovo Hradiště. Kvůli vzedmuté hladině Jizery uzavřela městská policie v pondělí dopoledne také komunikaci u Podlázek. Zaplavená už je částečně také louka v Debři.

Povodňová komise nadále sleduje situaci zejména na řece Jizeře a v případě zhoršujícího se stavu budou občané statutárního města Mladá Boleslav v dotčených oblastech vyrozuměni prostřednictvím městské policie.

Vodní stav hladiny Jizery – setrvalý stav

V Železném Brodě hladina Jizery velmi pomalu klesá od pondělního rána. Řeka zde kulminovala v neděli ve 22:50 hodin. V Jablonci nad Jizerou dosáhla Jizera třetího stupně, v Bakově nad Jizerou byla po celý den na druhém stupni a od pondělní 14. hodiny je setrvalý stav kolem 532 [cm] a průtokem 213 [m3s-1].

Městská policie v Mladé Boleslavi večer přesto uzavřela silnici ve směru od Neuberka k Vinci, následně komunikaci u Jizery v Podlázkách a poté i hlavní komunikaci od mostu k viaduktu. Řeka je vylitá z koryta, rozvezly se pytle k ohroženým objektům v Podlázkách i Neuberku. Strážníci také zachránili sdílená kola v Podlázkách nedaleko řeky. Všechny odpovědné složky se podílejí na řešení situace a preventivních opatřeních proti velké vodě. V Podlázkách strážníci upozonili tlampačem, aby si potřební došli pro pytle s pískem k pomníku.

Aktuální stav sledujte zde.

Foto: Hasiči JSDH Bakov nad Jizerou 

About Author