RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Pomoc ukrajinskému městu Tjačiv z Mladé Boleslavi už dorazila na místo

Pomoc města Mladá Boleslav a společnosti Škoda Auto ukrajinskému městu Tjačiv s dodávkou léků a zdravotnického materiálu ve středu ráno dorazila na místo určení. Tato podpora ve výši dvou milionů korun bude doplněna ještě třetí dodávkou léků v hodnotě 1 milion Kč, které věnovaly odbory KOVO MB. Starosta města Tjačiva Ivan Ivanovič Kovač poděkoval Mladé Boleslavi prostřednictvím Facebooku.

„Díky Vaší pomoci, v tomto pro vlast těžkém období, víme, že máme opravdové přátele. Děkujeme našemu partnerskému městu za včasnou a potřebnou pomoc. Tato pomoc, kterou jste poskytli, bud určena těm, kteří ji potřebují nejvíc. Našim vojákům a těm, kteří byli nuceni opustit své domovy. Vždy si to budeme pamatovat a mít k Vám úctu,“ uvedl starosta Tjačivu Ivan Ivanovič Kovač.

Ačkoliv někteří poukazují na to, že pomoc pro Ukrajinu je přehnaná, většina lidí si to naštěstí nemyslí. Jednotlivci, firmy, města a kraje, spolky, instituce či organizátoři charitativních akcí v Česku podle dostupných údajů poslali už minimálně 1,7 miliardy korun. Dalších 568 milionů korun získalo ukrajinské velvyslanectví v Praze ve sbírce na podporu ukrajinské armády a domobrany.

About Author