RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Honička na mladoboleslavské dálnici – středočeským celníkům ujížděl řidič Lexusu se zadrženým řidičákem

V pondělí, krátce po třinácté hodině, na 39. km dálnice D10 ve směru na Prahu si hlídka středočeských celníků vytipovala ke kontrole osobní automobil černé barvy značky Lexus s českou registrační značkou. Celníci se rozhodli zastavit vozidlo za použití zvukového výstražného zařízení a nápisu STOP na nejbližším bezpečném a ke kontrole vhodném místě. Hlídka vozidlo zastavila na silnici I/16 v prostoru autobusové zastávky Písková Lhota. Ve chvíli, kdy celníci začali vystupovat ze služebního vozidla a chtěli započít kontrolu zaměřenou na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu, se muž v Lexusu prudce rozjel a začal hlídce zběsile ujíždět. Hlídka se okamžitě vydala vozidlo pronásledovat.

„Za pomoci majáků a zvukového výstražného zařízení se celníci snažili vozidlo ujíždějící místy až dvousetkilometrovou rychlostí zastavit. Řidič ale ve své zběsilé jízdě, kdy nebezpečně kličkoval mezi ostatními vozidly, pokračoval. Hlídka pronásledovala vozidlo po silnici II/610, přes Pískovou Lhotu směrem na Brodce. U čerpací stanice MOL hlídka vozidlo dostihla, předjela a pokusila se ho opět za použití ZVZ a nápisu STOP zastavit. Řidič opakované výzvy k zastavení nedbal a přes čerpací stanici MOL se otočil do opačného směru, na to hlídka ihned reagovala a pokračovala v pronásledování vozidla po silnici II/610 směrem na Mladou Boleslav. Vozidlo pokračovalo na silnici I/16 do obce Bezděčín. V průběhu této zběsilé a riskantní jízdy řidič vozidla ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Předjížděl přes plnou čáru, nerespektoval přikázanou rychlost jízdy v obci i mimo obec a místy jel v protisměru. Vozidlo po projetí obce Bezděčín pokračovalo na dálnici D10 ve směru na Liberec,“ uvedla tisková mluvčí Celního úřadu pro Středočeský kraj Yvona Matějková.

Během pronásledování vozidla na dálnici D10 řidič Lexusu opět dosahoval dvousetkilometrové rychlosti. Celníci nebezpečného řidiče vyzývali pomocí megafonu k zastavení vozidla i opakovanou výzvou s výstrahou, že bude použito zbraně. Řidič však na výzvy k zastavení opětovně nereagoval a pokračoval vysokou rychlostí v jízdě dál.

Hlídce celníků se podařilo u exitu 44B zablokovat vozidlo v odstavném pruhu dálnice a za použití hrozby namířenou střelnou zbraní řidiče vytáhli z vozidla, povalili ho na zem, přiložili mu pouta a provedli osobní prohlídku. U řidiče hlídka nalezla pouze osobní věci.

„Po ztotožnění řidiče bylo zjištěno, že se jedná o třicetiletého Čecha, který měl zadržen řidičský průkaz. Na místo kontroly se dostavila celníky přivolaná hlídka Policie ČR, která řidiče na místě podrobila testu na alkohol a na návykové látky. Výsledek testů byl negativní. Následně hlídka celníků přistoupila ke kontrole vozidla z důvodu pátrání po zboží uniklému celnímu dohledu nebo podléhající zákazům a omezením, ale kontrola také skončila s negativním výsledkem,“ dodala Yvona Matějková.

Případ si převzala hlídka Policie ČR z oddělení hlídkové služby Mladá Boleslav.

FOTO: Celní správa

About Author