RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Policisté na Mladoboleslavsku jen během středy přistihli několik řidičů pod vlivem návykových látek

Policisté z Mladoboleslavska během středečního odpoledne a večera přistihli za volantem hned tři řidiče pod vlivem návykových látek, informovala o tom policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Pětatřicetiletý muž, kterého policisté při silniční kontrole zkontrolovali v Benátkách nad Jizerou kolem 14. hodiny, měl pozitivní orientační test na látku amfetamin/metamfetamin. Následně ho policisté vyzvali, aby se podrobil i odběru krve v nemocnici, což muž učinil.

Dalšího řidiče policisté kontrolovali v Mladé Boleslavi, v ulici Laurinova. I tento 62letý cizinec se na výzvu podrobil testu na návykové látky a při dechové zkoušce nadýchal více jak jedno promile. Následně se také podrobil odběru krve v nemocnici.

Třetího muže ve věku 35 let policisté zastavili krátce před půlnocí v Benátkách nad Jizerou. I u něj dechová zkouška na alkohol prokázala pozitivní výsledek a hodnotu 1,5 promile alkoholu v dechu.

Všichni muži jsou nyní podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jim může hrozit trest v podobě zákazu řízení motorových vozidel, peněžitý trest nebo až roční trest odnětí svobody.

ilustrační foto: Policie.cz

About Author