RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Podvodník prodával karavany jménem mladoboleslavské firmy ORIGO MB

Policisté aktuálně řeší další podvodné jednání na internetu. Vynalézavý podvodník prodával obytné přívěsy mladoboleslavské firmy ORIGO, se kterou ovšem neměl nic společného.
Podvodník zájemcům zasílal zálohové faktury, na kterých souhlasilo jméno a sídlo firmy, včetně dalších údajů. Číslo účtu bylo ovšem falešné.

Jednatel firmy Origo Vlastimil Šimčík případ popsal takto:

Dne 23.2.2024 odpoledne volal pan Illík a ptal se, jestli prodáváme obytný přívěs (karavan) zn. Hobby, za 70.000,- kč, že dostal od prodejce zálohovou fakturu na 35.000,- kč. Já mu řekl, že žádný karavan neprodáváme, že jsme půjčovna karavanů a obytných vozidel. Pan Illík se ptal, zda u nás pracuje pan PAROUBEK se kterým prý telefonicky mluvil. Já mu řekl, že žádný Paroubek u mne nepracuje. Dále p. Illík říkal, že Paroubkovi řekl, že chce karavan nejdříve vidět, než popř. dá zálohu, ale ten mu to odmítl. Pan Illík mi zaslal tu zálohovou fakturu mailem a já zjistil:

  • že má číslo, které nesouhlasí s naší číselnou řadou
  • číslo účtu rovněž nesouhlasí s naším bankovním spojením
  • souhlasí pouze údaje naší firmy, takovou fakturu jsme nevystavili

V 16,02 hod. mi volala naše pracovnice, která má půjčovnu karavanů na starosti a sdělila mi, že jí volal pán z čísla a řekl jí, že volal na inzerát Paroubkovi, že by měl o nabízený karavan zájem, že by se na něj přijel podívat. Paroubek mu ale řekl, že takhle to není možné, že nejdříve musí poslat zálohu. Paroubek se prý představuje jako “ Karavany Mladá Boleslav“. Protože se oběma shora uvedeným zájemcům prodej karavanu podmíněný dopředu zaslanou zálohou zdál podezřelý, našli na webu kontakt na naší firmu a kontaktovali nás. Podvodníkovi naštěstí nenaletěli.

Případ zveřejňuje Rádio MB

Tento způsob lákání peněz z lidí se může zdát primitivní, ale přeci jen je možné, že několik lidí podvodníkovi naletělo a poslalo pod hlavičkou firmy finanční zálohu. Pokud si budete chtít půjčit karavan, určitě do prodejny zavítejte nejlépe osobně. Podvodník dokáže být velmi přesvědčivý. Pozor i na podobné případy na internetu.

About Author