RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Parádní série proti Vítkovicím má šťastný konec a do Superfinále postupuje Bolka

Florbalisté Mladé Boleslavi postoupili do BigBoard Superfinále Livesport Superligy, když v sedmém rozhodujícím utkání porazili Víttkovice 4:3 po prodloužení.

Rozhodující utkání semifinálové série bylo rozheráno ještě dříve, než začalo. Vítkovice totiž podaly podnět k Disciplinární komisi Českého florbalu na mladoboleslavského Patrika Suchánka ze šestého semifinále play-off Livesport Superligy, ke kterému došlo ve druhé třetině v souboji s Adamem Šmídem. DK jej řešila ve zkráceném řízení a rozhodla o zastavení jeho činnosti na pět dní. Suchánek tak musel vynechat právě rozhodující duel. I za svého klíčové obránce chtěl tým vybojovat rozhodující bod a to se také povedlo.

Boleslav během utkání tahala za delší konec provazu, ale ve třetí třetině přeci jen vyrovnal Jankovský. Bylo to drama, tak jako ve všech předchozích zápasech. V prodloužení měla Boleslav více ze hry a zasloužený postup trefil v 63. minutě Filip Zakonov.

Tahle série nabídla snad všechno. Šťastnější ale byla přeci jen Boleslav, která mohla postup oslavit se svými fanoušky, kterých se ve Sportovní hale sešlo 900 – parádní atmosféra!

BigBoard Superfinále se bude hrát 14. dubna v pražské O2 aréně a soupeřem Mladé Boleslavi bude Tatran Střešovice.