RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Škoda Auto začala v Mladé Boleslavi s výrobu modernizovaného modelu Octavia

Škoda Auto zahájila v hlavním mladoboleslavském závodě sériovou výrobu modernizovaného modelu Octavia. Kromě jiných vylepšení se inovovaná čtvrtá generace nejúspěšnějšího modelu značky pyšní přepracovanou maskou chladiče, novými světlomety Matrix-LED druhé generace a hlasovou asistentkou Laurou s integrovaným chatbotem ChatGPT. Přesunem výroby modelu Octavia do Kvasin v nadcházejících měsících tohoto roku si česká automobilka ve svém závodě v Mladé Boleslavi vytvoří další výrobní kapacity.

Model Octavia nabízí výběr ze čtyř benzinových a dvou naftových motorů s výkonem až 195 kW (265 k) a dále mild hybridní verze. Ve druhé polovině roku plánuje Škoda Auto výrobu přesunout do Kvasin. Tímto strategickým krokem se v Kvasinách navýší kapacita pro vozy Octavia a zároveň se v mladoboleslavském závodě uvolní prostor pro výrobu modelů Enyaq, Enyaq Coupé a Elroq.

Škoda Auto bude nadále model Octavia nabízet rovněž ve verzích Sportline i RS. Octavia Sportline, která vyniká dynamickým vzhledem, nabízí výběr ze čtyř motorů: dvou naftových a dvou benzinových. Nejsportovnější provedení vozu Octavia nese od roku 2000 legendární označení RS. Sportovní vzhled varianty RS s motorem 2,0 TSI o výkonu 195 kW (265 k) umocňují výrazné, lesklé černé doplňky a reflexní červený pruh v zadním nárazníku.

Výroba modernizovaného vozu Škoda Octavia, 2024

About Author