RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladoboleslavští kriminalisté zadržel drogové dealery a hledají majitele zřejmě ukradených věcí

Kriminalisté TOXI týmu z Mladé Boleslavi si mohou připsat další úspěšný zátah na drogové dealery na Mladoboleslavsku. Dopadli a obvinili 5 osob z distribuce pervitinu.

Na konci měsíce srpna kriminalisté provedli úspěšnou realizaci s názvem MARCIPAN, při níž zadrželi 45letého cizince, který ve značném rozsahu od dubna tohoto roku distribuoval pervitin v Mladé Boleslavi a v obci Sukorady. Starosti si ani nedělal s tím, že byl již v březnu tohoto roku za stejnou trestnou činnost odsouzen Okresním soudem v Mladé Boleslavi. Právě ke zmíněnému soudu má asi jisté „sympatie“, protože právě v blízkosti budovy soudu a státního zastupitelství pervitin svým odběratelům prodával.

„V rámci realizace kriminalisté zajistili okolo 150 gramů krystalické látky, finanční hotovost a peníze na banokvním účtu ve výši téměř 200 tisíc korun. Při domovní prohlídce zajistili nejen zmíněnou krystalickou látku a peníze, ale i několik věcí, u kterých se domnívají, že mohou pocházet z trestné činnosti. Jedná se o větší množství elektroniky, dvě elektrokola, elektrokoloběžku nebo obrazy. U těchto věcí hledáme jejich majitele. Pokud věci na fotografiích poznáváte, kontaktujte mladoboleslavské policisty na tel. čísle 974 877 499,“ uvedla polucejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Kriminalisté 45letého cizince obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, kdy mu v případě odsouzení hrozí až 10letý trest odnětí svobody. Obviněný muž je stíhán vazebně.

„V rámci prověřování celého případu se kriminalistům podařilo ustanovit další 4 osoby, a to 1 ženu a 3 muže, kteří od 45letého dealera drogy odebíraly a následně sami pervitin prodávali svým odběratelům. I tyto osoby si od kriminalistů vyslechli obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Ženě hrozí až 10letý trest odnětí svobody, protože byla již v minulosti odsouzena za obdobnou trestnou činnost, zbylým 3 mužům hrozí tresty 5leté,“ dodala Barbora Schneeweissová.

About Author