RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladík z Mladé Boleslavi ukradl elektrokoloběžku i další věci. Kvůli cigaretám napadl jiného muže

Čerstvě plnoletý mladík z Mladé Boleslavi má na svědomí již několik trestných činů. Mladoboleslavští kriminalisté ho před dvěma dny obvinili z přečinu krádeže a zvlášť závažného zločinu loupeže. Není to ale jeho první prohřešek, už jako mladistvý byl za loupež odsouzen.

Všechny skutky, které kriminalisté dávají obviněnému za vinu se odehrály na začátku července. V jednom z případů se jednalo pouze o drobnou krádež drogerie a mobilního telefonu. V dalším už o krádež elektrokoloběžky v ulici Havlíčkova. Majiteli způsobil škodu ve výši 17 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Další skutek už je ale mnohem závažnější. 22. července měl mladík fyzicky napadnout 46letého muže, od kterého požadoval krabičku cigaret, když to poškozený odmítl, obviněný ho okamžitě fyzicky napadl údery do obličeje a hlavy, muže srazil na zem a okradl jej o krabičku cigaret. „Muži způsobil otřes mozku a zlomeninu nosu,“ říká dále Barbora Schneeweissová.

Kriminalistům se usilovnou prací podařilo velmi rychle vypátrat podezřelého a jen 3 dny od loupeže zahájit jeho trestní stíhání a muže obvinit. „Za krádež a loupež mu hrozí až 10letý trest odnětí svobody. Policisté současně podali podnět k návrhu státnímu zástupci na vzetí obviněného do vazby, ten návrh podal a i soud se s návrhem ztotožnil. Obviněný mladý muž skončil rozhodnutím soudu ve vazbě,“ dodala Barbora Schneeweissová.

About Author