RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Nadměrný náklad míří do Mnichova Hradiště – přiveze hlavní nosník nové lávky přes Jizeru

Stavba lávky přes Jizeru, která se už letos na podzim stane novou spojnicí mezi Mnichovým Hradištěm a Klášterem Hradištěm nad Jizerou, se o víkendu dočká zásadního milníku. Na místo bude usazen hlavní nosník o délce 47 metrů, informují o tom webové stránky města.

Kovový svařenec zamíří do města v sobotu, jeho příjezd se očekává v odpoledních hodinách. Rozměrná zásilka pojede z pražského areálu společnosti Hanyš –⁠ Jeřábnické práce po dálnici D10, na místo určení, k Jizeře, se dostane po obchvatu města. Na trase bude znamenat dílčí komplikace průjezd kruhového objezdu u čerpací stanice KM Prona, kde bude nosník třeba zvednout nad úroveň okružní křižovatky. V místě lze tedy počítat s krátkodobým dopravním omezením.

Usazování nosníku na pomocné podpěry by mělo probíhat od nedělního poledne. Konkrétní čas však může ovlivnit počasí i další okolnosti. Jeřáb s vysokou nosností bude stát na staveništi na straně u Kofoly. Případným zájemcům, kteří by netradiční podívanou rádi viděli, lze doporučit sledování z klášterského břehu. Je však třeba respektovat zákaz vstupu do prostoru staveniště a veškerá bezpečnostní doporučení stavebníků.

Po umístění nosníku bude stavba pokračovat betonováním vlastního tělesa lávky, pokračovat bude rovněž příprava navazující cyklostezky na klášterské straně.

Lávka přes Jizeru je společným projektem Mnichova Hradiště a Kláštera Hradiště nad Jizerou za 21 milionů Kč. Na jednu z největších investičních akcí letošního roku se projektovému týmu města podařilo získat dotace a dary v hodnotě 11,7 milionu korun (9,5 milionu ze Státního fondu dopravní infrastruktury, 1,7 milionu korun od Středočeského kraje a 500 tisíc korun z Nadačního fondu ŠKODA AUTO). O zbývající náklady se Hradiště a Klášter podělí na základě memoranda rovným dílem. Stavba byla zahájena už v březnu 2022, ale po problémech s předchozím dodavatelem, společností Raeder & Falge, byl vysoutěžen dodavatel nový. Stavební společnost BREX se do práce pustila letos na jaře a projekt pod jejím vedením zdárně postupuje. Po nové lávce by se cyklisté a chodci měli projet a projít už na podzim.

ZDROJ: mnhradiste.cz

About Author