RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladík z Benátek nad Jizerou napadl policistku – hrozí mu čtyři roky vězení

Mladistvý agresor má na svém kontě již několik činů, a to především násilných a majetkových. Nyní mu přibyl další – napadl policejní hlídku v Benátkách nad Jizerou.

„Celá událost se odehrála koncem května v nočních hodinách v Benátkách nad Jizerou, kde hlídka policistů prováděla šetření. Mladistvý nejprve začal policisty slovně napadat, později se jeho agrese stupňovala a začal s urážkami. Vše vygradovalo ve chvíli, kdy policistku uchopil za uniformu pod krkem, dvakrát jí udeřil pěstí do hlavy a nakonec jí stáhl na zem. Oběma policistům pak vyhrožoval smrtí a urážel je. Policistka naštěstí z celého incidentu vyvázla z drobnými zraněními a byla ošetřena v mladoboleslavské nemocnici,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Kriminalisté následující dny zahájili trestní stíhání mladistvého jako obviněného ze spáchání provinění násilí proti úřední osobě, vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a výtržnictví. Za uvedené skutky může skončit až na 4 roky ve vězení.

Vzhledem k tomu, že se nejedná o první násilný čin ze strany mladistvého, kriminalisté z Mladé Boleslavi podali podnět na vzetí obviněného do vazby. Soud ale návrh neakceptoval, proto je trestní stíhání vedeno na svobodě.

About Author