RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Žena z Mladé Boleslavi se nechala zlákat k investování peněz – přišla o více než půl milionu korun

Dalším případem, kdy se poškozená nechala nalákat k investování peněz s vidinou vysokého výnosu, se zabývají kriminalisté oddělení hospodářské kriminality v Mladé Boleslavi. Podvodníci a jejich velmi dobře vymyšlené a promyšlené legendy o zhodnocení a investování peněz jsou stále propracovanější a jejich důvěryhodné vystupování pak může kde koho k investici zlákat.

„Na vlastní kůži manipulaci ze strany podvodníka poznala i 29letá žena z Mladé Boleslavi. Ta na internetu reagovala na inzerát, který nabízel zhodnocení peněz a na portálu se zaregistrovala. Po nějaké době jí telefonicky kontaktoval podvodník, který nabízel, že s investováním pomůže. Podmínkou bylo vložení peněz přes směnárnu, což poškozená několikrát dle instrukcí provedla. Dále si měla založit účet, který po nějaké době přestal být aktivní a podvodníkům se zpětně nedalo dovolat. Žena takto přišla o více jak půl milionu korun,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Ve chvíli, kdy žena zjistila, že byla podvedena, oznámila celou věc policistům v Mladé Boleslavi. „Ti „Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu a pachateli v případě dopadení hrozí až 5letý trest odnětí svobody,“ dodala mluvčí.

About Author