RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Místo zisku z investic se muž z Mladé Boleslavi dočkal ztráty 2 milionů

Kriminalisté z Mladé Boleslavi aktuálně šetří další případ podvodného jednání na internetu, kdy se poškozený místo zisku z investování dočkal jen vysátého účtu.

„Téměř denně se napříč celou Českou republikou setkáváme s obdobnými případy podvodů v prostředí internetu. Podvodníci a jejich velmi dobře promyšlené legendy o zhodnocení a investování peněz jsou stále propracovanější a jejich důvěryhodné vystupování pak může kde koho k investici zlákat,“ říká mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Investování do kryptoměny bylo podvodem i v tomto případě, kdy poškozený 29letý muž uvěřil investicím do kryptoměny a podle pokynů na internetové stránce zaslal ke zhodnocení postupně 2 miliony korun. Zhodnocení se ale nekonalo a muž nedostal zpět ani své peníze.

„Podvedený muž celou věc následně oznámil policistům v Mladé Boleslavi. Ti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu a pachateli v případě dopadení hrozí až 8letý trest odnětí svobody,“ dodala Barbora Schneeweissová.

About Author