RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Alkohol na veřejnosti v Mladé Boleslavi? Počítejte se zákrokem strážníků

Alkohol se na veřejosti v Mladé Boleslavi pít nesmí a strážníci podobné prohřešky pravidelně trestají. V sobotu se v městě konala série opatření zaměřených na potírání konzumace alkoholu na veřejnosti. Během tohoto dne bylo zaznamenáno několik přestupků, které byly následně řešeny v souladu s platnými předpisy.

„První incident se odehrál již v 9:15 hodin v ulici třída Ludvíka Kalmy a Volkharda Köhlera, kde strážní hlídka zjistila muže, který konzumoval alkoholické nápoje. Při kontrole totožnosti bylo zjištěno, že se jedná o českého občana. Přestupek byl vyřešen na místě v příkazním řízení, kdy muž zaplatil pokutu a poté odešel,“ uvedl zástupce ředitele městské policie Stanislav Holub.

V 10:45 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Nádražní, kde zastihli dva muže konzumující alkoholické nápoje na zastávce městské hromadné dopravy. Kontrolou totožnosti bylo zjištěno, že se jedná o polské občany. Oba muži byli řádně projednáni a přestupek byl vyřešen na místě prostřednictvím příkazního řízení s udělením pokuty. Po vyřízení všech formálností oba muži opustili místo.

Další případ se odehrál ve 14:30 hodin na Staroměstském náměstí, kde strážníci zjistili muže, který konzumoval alkohol na veřejnosti. „Tento muž byl identifikován jako český občan a přestupek byl vyřešen na místě pomocí příkazního řízení, kdy mu byla udělena pokuta. Poté byl muž vyzván k opuštění místa,“ uvedl Stanislav Holub.

Ve 16:10 hodin byla provedena kontrola v ulici Jičínská, při které byli strážníci svědky dalšího případu konzumace alkoholu na veřejnosti. Kontrolou totožnosti bylo zjištěno, že se jedná o české občany. Oba muže byly strážníky vyřešeny na místě prostřednictvím příkazního řízení s udělením pokuty.

Ve 19:50 hodin byla smíšená hlídka strážníka a asistenta bezpečného města povolána na náměstí Republiky, kde bylo zjištěno několik osob popíjejících alkohol. „Po ověření totožnosti všech zúčastněných osob byly přestupky oznámeny příslušnému správnímu orgánu. Poté bylo těmto osobám nařízeno opustit místo. Nicméně ve 22:10 hodin byla provedena opakovaná kontrola na místě, kde byly znovu zjištěny tyto osoby. Tentokrát se navíc projevovaly hlasitou reprodukovanou hudbou a výkřiky. Strážníci je upozornili na začátek nočního klidu a opět je vykázali z místa. Od té doby byl na místě již zachován klid,“ dodal Stanislav Holub.

Strážníci městské policie Mladá Boleslav tak svou činností během tohoto dne účinně potírali konzumaci alkoholu na veřejnosti a v souladu s platnými předpisy dbali o dodržování veřejného pořádku.

Foto: MP Mladá Boleslav

About Author