RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mezi Bezděčíněm a Nepřevázkou se srazil osobní vlak s nákladním – zranili se tři cestující

Záchranáři, hasiči a policisté zashovali ve čtvrtek odpoledne u vlakové nehody mezi Bězděčíněm a Nepřevázkou nedaleko Mladé Boleslavi. Došlo tu ke střetu osobního vlaku s nákladním. Policisté na nezbytně nutnou dobu uzavřeli přejezd v Nepřevázce. Podle prvotních informací vjel osobní vlak do vlakové cesty nákladního vlaku, oba se měly ve výhybně vykřižovat.

Ve vlaku se zranili tři cestující. “V péči jsme měli tři pacienty. Všechny osoby jsou při vědomí – jedna utrpěla pohmoždění krční patere a povrchové poranění hlavy. Druhá osoba si stěžovala na bolest horních končetin. Ošetřen byl ještě jeden člověk. Pacienti byli převezeni do nemocnice v Mladé Boleslavi,” uvedla pro Rádio MB mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Monika Nováková.

Hasiči z vlaku evakuovali celkem 37 lidí. Škoda na trati je 100.000 korun, oznámil mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. „Nedošlo k vážnějšímu poškození infrastruktury. Po ukončení vyšetřování na místě, odtažení obou vlaků a opravě dotčené části trati proto bylo možné v Bezděčíně krátce před půlnocí obnovit provoz bez omezení,“ řekl Gavenda.

Foto: Rádio MB / České dráhy

About Author