RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Cyklochodník mezi Bezděčínem a Chrástem se má začít stavět v příštím roce

Dobrá zpráva pro obyvatele Bezděčína a Chrástu. Mezi těmito příměstskými částmi povede cyklochodník. Zastupitelé už schválili směny pozemků mezi městem a soukromými vlastníky, které by měly završit dlouhotrvající majetkoprávní vypořádání. Jak řekl náměstek primátora Jiří Bouška, pokud vše dobře půjde, vlastní stavba by měla začít již v příštím roce.

Příprava této stavby byla velmi komplikovaná. Město jednalo s více než čtyřmi desítkami vlastníků pozemků na trase cyklostezky, muselo technicky přizpůsobit projekt i kvůli podmínkám ochrany životního prostředí s ohledem na výskyt sysla obecného a dále řeší s dalšími firmami i vedení inženýrských sítí.

Nový cyklochodník chce město vybudovat s pomocí evropských dotací a zajistit tak bezpečný pohyb chodců a cyklistů podél zhruba kilometrového úseku frekventované silnice. Tento projekt propojí obytnou čtvrť v Bezděčíně s kruhovou křižovatkou u Chrástu a naváže na již dříve vybudované cyklostezky z Hejtmánky do Bezděčína a dále přes tuto příměstskou část.

About Author