RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Kamiony do Mladé Boleslavi vozí vzrostlé stromy, které nahradí pokácené a uhynulé

Z Holandska v pondělí ráno dorazil do Mladé Boleslavi první z pěti až šesti kamionů, které postupně do poloviny prosince navezou celkem 102 velkých listnatých stromů. Stromy v úhrnné hodnotě 1,9 mil. Kč bez DPH zahradníci postupně vysázejí v různých lokalitách po celém městě jako náhradu za pokácené či uhynulé stromy.

První zásilka představuje 13 listnáčů v podobě 12 javorů a jednoho kaštanu, v dalších kamionech sem dorazí i další druhy listnatých stromů včetně lip a jerlínů. Manipulace se stromy je obtížná a možná jedině díky patřičné technice, protože stromy vysoké sedm až osm metrů, s obvodem kmenu kolem 35-45 cm, váží i s kořenovým balem kolem 800 kilogramů.

První stromy budou vysázeny již v úterý do připravených jam s obvodem kolem 130 cm. Při sázení bude do zeminy kompostu přidáno aktivní uhlí a mikroorganismy podporující dobré zakořenění stromů.

Velké stromy z Holandska nechalo město přivézt již vícekrát v minulých letech a byly vysazeny také v řadě lokalit po městě včetně parků a náměstí.

ZDROJ/FOTO: MB-NET.CZ

About Author