RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Hromadná nehoda na D10 u Bakova. Zemřela řidička, která chtěla poskytnout pomoc ostatním

Dopravu v Česku dnes ráno velmi komplikovalo náledí. Série nehod uzavřela v obou směrech dálnici D10. Zemřel tam jeden člověk.

Ve čtvrtek před sedmou hodinou ráno havarovalo mezi 48. a 50. kilometrem na dálnici D10 v obou směrech několik aut. „Dálnice je uzavřená,“ informovali na twitteru před sedmou hodinou policisté s tím, že vozovka je zledovatělá.

Ve směru na Liberec se měla srazit tři auta, ve směru na Prahu dokonce šest vozidel. Při nehodě bohužel zemřel člověk. Jednalo se o řidičku, která jela ve směru na Liberec a zastavila před dopravní nehodou, která se stala před ní. „Měla na sobě reflexní vestu a zřejmě se šla zeptat osádky, zda něco nepotřebuje. Tuto ženu srazil další projíždějící řidič. Měla velmi závažná poranění a přímo na místě zemřela,“ uvedla mluvčí Policie ČR Vlasta Suchánková. Další řidič byl se středně těžkým zraněním transportován letecky do liberecké nemocnice.

Provoz se policistům po osmé hodině podařilo obnovit ve směru na Prahu, kolona ve směru na Liberec se začala velmi pozvolna rozjíždět kolem 11. hodiny.

Komplikace byly ráno hlášeny na dalších místech. Policisté, hasiči a záchranáři zasahovali u vážnějších nehod také v obci Vrátno na Mladoboleslavsku, či u Benátek nad Jizerou, kde zůstalo vozidlo převrácené na střechu.

foto: Policie ČR

About Author