RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Potvrzeno! Uznávaný hokejový trenér Jiří Kalous přebírá Mladou Boleslav

Spekulace potvrzeny, o něco později, ale přeci. BK Mladá Boleslav bude trénovat uznávaný 58letý Jiří Kalous. Jeho asistenty budou Petr Haken a Václav Pletka. Jeho hlavním úkolem bude pozvednout mužstvo, dodat mu potřebné seběvedomí a posunout ho v tabulce k pozicím, na které patří.

BK Mladá Boleslav je aktuálně na 11. příčce Tipsport extraligy. Zkušenosti Jiřího kalouse se jistě budou hodit. Trenér má na kontě několik velkých úspěchů. Jako asistent trenéra dovedl Slavii k titulu, s Třincem získal jako hlavní trenér stříbro.

Od roku 2013 do podzimu 2015 byl Kalous trenérem třineckých Ocelářů, kde na základě špatných herních výsledků týmu z vlastního rozhodnutí rezignoval. Po odchodu od Ocelářů obsadil místo trenéra týmu HC Sparta Praha pro sezónu 2016/2017 uvolněné odchodem Josefa Jandače k národnímu týmu. Následovaly dvě sezony v ruském Magnitogorsku, kam ho přivedl právě Jandač. Loňskou sezonu strávil zpátky v Čechách, konkrétně v Kometě Brno.

Asi nejvíc na sebe momentálně Jiří Kalous upozornil na mistrovství světa do 20 let v Kanadě, kde čeští mladíci vybojovali stříbrné medaile, a kde stál na střídačce coby asistent trenéra Radima Rulíka.

Své nové mužstvo povede Jiří Kalous už v pátek proti Hradci Králové. Utkání ve Ško Energo aréně začne v 17:30.

Foto: BK Mladá Boleslav

About Author