RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

FOTO: Mladá Boleslav zrevitalizuje vnitroblok na severním sídlišti – projekt oficiálně začíná

Jak už jste si možná všimli, práce před několika týdny započaly. Město Mladá Boleslav zrevitalizuje vnitroblok na severním sídlišti. Ve středu 21. února 2024 dochází oficiálně k zaháhení projektu.

Město při plánování projektu vycházelo z adaptační strategie na změnu klimatu, kterou si s podporou z Norských fondů nechalo zpracovat v roce 2021. Ze získaných dat mimo jiné vyplývá, že jednou z nejzranitelnějších lokalit při vlnách sucha a horka na území katastru města je právě severní sídliště.

Připravovaný projekt revitalizace vnitrobloku, který se nachází poblíž křižovatky ulic Na Radouči a Jana Palacha, zahrnuje celkovou úpravu prostoru, osazení nové zeleně, vytvoření vodních prvků, dětského hřiště a dalšího mobiliáře. Vnitroblok díky úpravám získá přívětivější tvář, bude atraktivnějším místem pro trávení volného času a v celé lokalitě dojde ke snížení rizik spojených s klimatickými změnami v dalších desítkách let.

Grant z Norských fondů činí přes 9,5 milionu korun a příspěvek Státního fondu životního prostředí České republiky přesahuje 1,6 milionu korun.

Norské fondy přispívají ke snižování hospodářských a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru a posilují vzájemné vztahy mezi Norskem a Českou republikou.

Další podrobnosti Rádiu MB přímo na místě řekl náměstek primátora Jiří Bouška, poslechněte si:

Foto: Rádio MB / Marek Pavlíček / mb-net.cz

About Author