RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Policisté dopadli ženu, která měla v Chotětově zapálit stoh slámy a týrat zvířata

Mladoboleslavským kriminalistům se podařilo ve velmi krátké době objasnit případ zapáleného stohu slámy v Chotětově. 

K oznámenému požáru stohu slámy vyjížděli do Chotětova, 18. února 2024, nejen hasiči, ale i policisté, kteří nedaleko místa požáru vypátrali podezřelou 63letou ženu. Právě ona měla podle policistů požár, při kterém shořelo 100 balíků slámy v hodnotě asi 80 tisíc korun, založit.

„Kriminalisté podezřelou ženu převezli na policejní služebnu k výslechu a hned druhý den, tedy 19. února 2024, zahájili její trestní stíhání a ženu obvinili z přečinu poškození cizí věci. To ale nebylo vše…. Seniorku navíc obvinili ze spáchání zločinu týrání zvířat. Kriminalistům se jejich důkladnou prací podařilo zjistit, že právě tato žena měla ve 3 případech (v říjnu loňského roku a lednu roku letošního) v Chotětově surovým a trýznivým způsobem usmrtit 3 kočky a části jejich těl poházet po okolí,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Mladoboleslavští kriminalisté proto zahájili trestní stíhání 63leté ženy, kterou obvinili z přečinu poškození cizí věci a týrání zvířat. Za uvedené skutky ženě hrozí až 6letý trest odnětí svobody.

Ilustrační foto: pozary.cz

About Author