RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Fotbalisté Mladé Boleslavi zahájili přípravu. Už v pátek se představí na turnaji v Benátkách

Fotbalisté Mladé Boleslav zahájili po třítýdenní dovolené letní přípravu. Hlavní trenér Marek Kulič se svými spolupracovníky přivítali pět brankářů a dvaadvacet hráčů, které hned v úterý čekají testy fyzické zdatnosti v laboratoři pražské FTVS.

Od středy 21. června začne pravidelná tréninková činnost v domácím prostředí areálu Městského stadionu v Mladé Boleslavi.

V pátek a v sobotu se Boleslav představí na tradičním turnaji v Benátkách nad Jizerou, kterého se zúčastní také Liberec, Příbram a Táborsko. Další přípravné utkání odehraje 1. července od 11 hodin proti Dukle a 8. července od 11 hodin proti FC Sellier & Bellot Vlašim.

Druhý červencový týden mají hráči naplánované soustředění v Polsku s přípravnými duely proti účastníkům Ekstraklasy KS Cracovia a Warta Poznaň.

Předposlední červencový víkend (22. a 23.7.) startuje česká FORTUNA:LIGA. Los se koná již tuto středu.

Několik nových tváří nechybělo na prvním srazu

Na prvním letním tréninku byli brankáři David Kořán (z FK Mladá Boleslav B), Kryštof Lichtenberg (návrat z hostování v Chlumci nad Cidlinou), Petr Mikulec, Jan Šeda, Jáchym Šerák (z FK Mladá Boleslav B) a hráči Samuel Dancák, Jakub Fulnek, Lamin Jawo, Ondřej Karafiát, Denis Kaulfus (z dorostu FK Mladá Boleslav U19), Ladislav Kodad (přestup z FK Teplice), Dominik Kostka (po skončení smlouvy příchod z FK Pardubice), Tomáš Král (z dorostu FK Mladá Boleslav U19), Ladislav Krobot (návrat z hostování v FK Pardubice), Vojtěch Kubista, Radek Látal, Marek Matějovský, Daniel Mareček, Lukáš Mašek, Martin Rulc (z FK Mladá Boleslav B), Vojtěch Stránský, Marek Suchý, David Šimek, Antonín Vaníček, Matyáš Vojta (z FK Mladá Boleslav B), Mykola Yarosh (ukrajinský obránce zatím na testu), Patrik Žitný. Zcela novou tváří mladoboleslavského mužstva je také Florent Poulolo (po skončení smlouvy příchod z SK Sigma Olomouc, ale do přípravy v Mladé Boleslavi se zapojí až po reprezentačních povinnostech v týmu Martiniku).
Z jarního kádru scházeli Denis Donát (omluven kvůli návštěvě zubaře), Vasil Kušej (reprezentační povinnosti u týmu Česko U21), Tomáš Ladra (omluven kvůli rodinným záležitostem), Martin Suchomel (o dodržení kontraktu s platností do konce kalendářního roku 2023 se jedná s AC Sparta Praha), Michal Tomič (po skončení hostování se vrátil do SK Slavia Praha), Ubong Mosese Ekpai (po skončení hostování se vrátil do SK Slavia Praha), Jiří Skalák (konec smlouvy), Milan Škoda (konec smlouvy).

foto: fkmb.cz

About Author