RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladoboleslavští strážníci velmi rychle vypátrali zloděje mobilního telefonu

Na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi došlo v pondělí odpoledne k odcizení mobilního telefonu z batohu. Městská policie okamžitě přijala oznámení a v krátké době identifikovala podezřelého muže díky kamerovému systému městské policie. Díky rychlému zásahu strážníků byl podezřelý identifikován a další vyšetřování bylo předáno policii ČR.

„V 14.50 hodin přišla na služebnu Městské policie oznamovatelka, která informovala o odcizení mobilního telefonu jejího syna na Staroměstském náměstí. Operační důstojník ihned přijal potřebné údaje a doporučil oznamovatelce nahlásit krádež na služebně Policie ČR. Zároveň bylo pomocí městského kamerového dohlížecího systému zjištěno, že krádež spáchal muž odpovídající popisu,“ uvedl zástupce ředitele městské policie Stanislav Holub.

Na základě těchto informací byla vyslána hlídka strážníků, aby prověřila okolí a trasu podezřelé osoby. Kamerový systém zaznamenal, že muž se pohyboval směrem k parku za kulturním domem. Hlídka na základě této informace zamířila do parku a zjistila muže odpovídajícího popisu, který seděl na lavičce na třídě T. G. Masaryka.

„Hlídka vyzvala muže k prokázání totožnosti, a potvrdilo se, že se jedná o občana české národnosti. Muž přiznal, že skutečně telefon odcizil na Staroměstském náměstí, ale již ho u sebe nemá, neboť ho prodal za symbolickou cenu kamarádovi Jirkovi, jehož příjmení si však nepamatuje. Vzhledem k neznámé hodnotě odcizeného mobilního telefonu byla na místo přivolána policejní hlídka, která převzala další průběh vyšetřování,“ uvedl dále Stanislav Holub.

Městská policie v Mladé Boleslavi zároveň vyzývá veřejnost, aby byla na veřejných prostranstvích obezřetná a dbala o své cennosti. V případě jakéhokoli podezřelého chování či krádeže je důležité okamžitě informovat příslušné bezpečnostní složky a přispět tak k udržení bezpečí v našem městě.

Foto: MP Mladá Boleslav

About Author