RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Zloděj ukradl horské kolo, alkohol i maso – byl dopaden a nyní mu hrozí 18 měsíců vězení

Velmi dobře a velmi rychle odvedenou práci si mohou připsat policisté z Obvodního oddělení Mladá Boleslav ve spolupráci s mladoboleslavskými kriminalisty. Během několika málo dní vypátrali pachatele dvou krádeží, a ještě rychleji dostat muže před soud, kde následně padl i trest.

Osmatřicetiletý muž z Mladé Boleslavi byl už v minulosti opakovaně odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Ani tentokrát ale bez krádeží nevydržel dlouho.

„V prvním případě odcizil z chodby ubytovny v Mladé Boleslavi horské jízdní kolo v hodnotě 9 tisíc korun, a to v druhé polovině měsíce července. V dalším případě se zaměřil na alkohol. V pondělí 21. srpna 2023, krátce po půlnoci, vniknul na pozemek rodinného domu a v zahradní pergole z lednice odcizil několik lahví alkoholu a masných výrobků,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Policisté hned v úterý 22. srpna muži sdělili podezření pro podezření z přečinu krádeže a celou věc zpracovali ve zkráceném přípravném řízení, proto již včera, 23. srpna, putoval podezřelý k soudu a tam i padl trest ve výši 18 měsíců odnětí svobody nepodmíněně. Policisté následně muže eskortovali do věznice, kde si tento trest začal včerejším dnem odpykávat.

About Author