RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Začala demolice starého mostu v Pražské ulici – uzavírka potrvá do konce listopadu

Práce na rekonstrukci mostu přes Jizeru v Pražské ulici, která začala 18. července, postoupily do další fáze. Začala totiž vlastní demolice staré konstrukce za pomoci těžké techniky. Až do 30. listopadu platí v místě mostu úplná uzavírka provozu, informují o tom webové stránky města.

Rekonstrukce mostu, který pochází z roku 1907, proběhne způsobem náhrady nosné konstrukce na nových úložných prazích. Závěry HMP z roku 2019 stanovují stavební stav spodní stavby jako V-špatný a nosné konstrukce VI-velmi špatný. Po rekonstrukci bude mít most stejné proporce jako dosud. Celková cena rekonstrukce je 9,8 milionu korun bez DPH.

Po dobu rekonstrukce je kruhový objezd v Podolci průjezdný do ulic Nádražní a Vinecká, odbočení do Pražské ulice směrem nahoru k Hejtmánce není možné. Ve směru z Hejtmánky směrem dolů k mostu dopravní značení jasně upozorňuje na uzavírku mostu. Lidé žijící v domech kolem Pražské ulici se ke svým domům dostanou z Hejtmánky bez omezení. Přístup pro pěší do 4. základní školy je zajištěn po nedaleké lávce ve směru od Nádražní ulice a tamější autobusové zastávky.

FOTO: MB-NET.CZ

About Author