RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Zloděj, který v Mladé Boleslavi vykradl parfumerii a prodejnu hraček, byl dopaden

Mladoboleslavským kriminalistům se podařilo objasnit dva případy krádeže, ke kterým došlo na konci roku 2022 a na začátku roku 2023 v Mladé Boleslavi, a obvinit 39letého muže.

K první z krádeží došlo v polovině prosince loňského roku v ulici 17. listopadu v Mladé Boleslavi. Devětatřicetiletý muž se měl podle kriminalistů vloupat do prodejny hraček a uvnitř odcizit hotovost z pokladny ve výši 10 tisíc korun, na poškození způsobil škodu ale mnohem větší, a to více jak 60 tisíc korun.

Druhý případ se odehrál o 14 dní později na Náměstí Míru v Mladé Boleslavi. I zde došlo k násilnému vloupání do prodejny parfumerie. I odsud byla odcizena finanční hotovost 10 tisíc korun, ale i parfémy v hodnotě několika desítek tisíc korun a na poškození byla způsobena škoda přes 100 tisíc korun.

„Mladoboleslavským kriminalistům se důkladnou prací podařilo zjistit osobu podezřelého 39letého muže a začátkem června zahájili jeho trestní stíhání. Muže obvinili ze spáchání přečinu krádeže a poškození cizí věci,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Vzhledem k tomu, že byl obviněný v posledních třech letech za majetkovou trestnou činnost pravomocně odsouzen, hrozí mu nyní až 5letý trest odnětí svobody.

About Author