RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Z Družstevníku se stane automatická prodejna – práce mají být dokončeny na podzim

Mladá Boleslavi se stane další lokalitou, kde síť COOP otevře automatickou prodejnu. V Družstevníku si přes den zákazníci nakoupí jako v běžném obchodě, po standardní otevírací době se už ale obslouží sami díky využití kombinace platební karty, bankovní identity a speciální aplikace v mobilních telefonech.
„Koncept automatického provozu se ukazuje být řešením pro celou řadu typů prodejen. První takové obchody jsme otevřeli v centrech menších měst, kde po běžné otevírací době nemají lidé možnost si v docházkové vzdálenosti nakoupit. Nyní pro změnu testujeme tyto prodejny na vesnicích, kde automatický provoz představuje jednu z mála možností jak vůbec zajistit fungování obchodu s potravinami“, říká Lukáš Němčík, ředitel rozvoje a marketingu sítě COOP.

Prodejna v Mladé Boleslavi se dočká nového kabátu. Bude fungovat na stejném principu, jako nové prodejny v Českém Těšíně, nebo například v Třeboni. „Také prodejnu ve vašem městě čeká kompletní přestavba. Práce mají být dokončené na podzim a další detaily budeme postupně doplňovat“, uvedl pro Rádio MB Lukáš Němčík.

Podle dosavadních zkušeností automatický provoz generuje až 10% obratu prodejen a zákazníci si na jeho využívání zvykli velmi rychle. Nenaplnily se také částečné obavy z vyššího množství krádeží nebo případů vandalismu. Použitá technologie totiž zákazníky spolehlivě identifikuje a na rozdíl od běžného provozu je případný nepoctivý zákazník velmi jednoduše dohledatelný. Automatické prodejny jsou navíc napojeny na pulty centrální ochrany. Aktuálně COOP při ochraně prodejen před zloději testuje i využití umělé inteligence, která odhalí zloděje díky rozpoznání nestandardního chování.

Foto: skupina.coop

About Author