RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Kdo přišel, nelitoval. V Mladé Boleslavi na fotbale padl možná nekrásnější gól celé sezóny

Fotbalisté Mladé Boleslavi vstoupili do nového ročníku nejvyšší soutěže na výbornou. V prvním kole Fortuna ligy porazili Jablonec s přehledem 3:1.

3431 diváků tak vidělo celkem čtyři góly. Mladou Boleslav poslal do vedení na začátku utkání Vasil Kušej. Na začátku druhého poločasu to přišlo. Obránce Dominik Kostka se opřel do míče z velké dálky a vymetl pravou šibenici. Hned v prvním kole se stal aspirantem na gól sezony.

Nádherná ovšem byla také trefa Lamina Jawa v 57. minutě. Kušej našel svého parťáka v útoku přesným centrem a gambijský fotbalista střelou z první zvyšoval už na 3:0.

Hosté dokázali pouze snížit v 75. minutě, kdy brankáře Trmala překonal Alégué. Nic to nemohlo změnit na tom, že trenér Marek Kulič si při své ligové premiéře na lavičce Mladé Boleslavi připsal první výhru.

Severočeská mise bude pokračovat v neděli 30. července, kdy do Mladé Boleslavi tentokrát dorazí Liberec. Utkání začne v 15 hodin.

ilustrační foto: FK Mladá Boleslav