RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Vedení Středočeského kraje usiluje o změnu rozpočtového určení daní

Vedení Středočeského kraje chce do konce volebního období usilovat o změnu rozpočtového určení daní. Středočeský kraj proto navrhl novelu zákona, která mu má zajistit větší příjmy. Nynější přerozdělování peněz vybraných na daních krajům je podle něj nerovnoměrné. Stejné návrhy předložily i některé další kraje, projednat by je měla Poslanecká sněmovna. Hejtmanka Petra Pecková k tomu na dnešní tiskové konferenci ke třetímu roku v čele kraje

„Pakliže se změna nepovede, nebo uvidíme, že změna není v dohledné době, tak máme připraven záložní plán v podobě podání ústavní stížnosti, na které už pracujeme právě pro diskriminační rozdělení peněz, které v současné době je. Kraj tak v současné době přichází ročně o dvě miliardy korun“, uvedla hejtmanka Petra Pecková na tiskové konferenci ke třetímu roku v čele kraje.

Dalším chystaným projektem je Bezpečný Středočeský kraj. Počítá mimo jiné s posílením fondu pro dobrovolné hasiče a složky Integrovaného záchranného systému na 82 milionů korun z dřívějších zhruba 45 milionů korun.

About Author