RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

V Mnichově Hradišti se střílelo. Řidič ujížděl policistům a dokonce je vytlačoval ze silnice

Na pokyny k zastavení od hlídky policistů z Mnichova Hradiště absolutně nereagoval 21letý muž, který před policisty začal ujíždět. K případu došlo 22. srpna v noci. Policisté poznali za volantem osobního vozidla Škoda řidiče, u kterého věděli, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidel, proto jej chtěli zastavit při silniční kontrole. Ten ale na světelné a zvukové výzvy nereagoval, stejně tak nereagoval ani na výzvy megafonem k zastavení a před policisty začal ujíždět.

„Ve chvíli, kdy se policisté snažili muže předjet, reagoval on vytlačováním policejního vozidla ze silnice. Takto policisty ohrožoval na životě nebo zdraví. Policisté byli nuceni použít i varovný výstřel do vzduchu, když ani tak muž nezastavil, vystřelil policista několikrát na zadní kolo ujíždějícího vozidla,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Po asi 15minutovém pronásledování skončilo ujíždějící vozidlo v poli a řidič z místa utekl. Vzhledem k tomu, že policisté moc dobře věděli, o koho se jedná, nebyl problém s jeho vypátráním.

„Než si policisté stihli pro muže dojít, sám se dostavil na policejní služebnu, kde se ke všemu doznal. Mezitím policisté zjistili, že vozidlo, kterým ujížděl si 21letý muž bez dovolení „vypůjčil“ od svého kamaráda, ten jej mezitím stihl nahlásit jako odcizené,“ dodala Barbora Schneeweissová.

Vzhledem ke všem těmto skutečnostem zahájili mladoboleslavští kriminalisté trestní stíhání 21letého muže a obvinili jej z přečinu násilí proti úřední osobě a neoprávněného užívání cizí věci, za což mu v případě odsouzení hrozí až 6letý trest odnětí svobody.

About Author