RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Policisté stále řeší opakované případy nesprávného parkování v Benátkách nad Jizerou

Policisté musí v Benátkách nad Jizerou opakovaně řešit přestupky řidičů, kteří na území města porušují pravidla silničního provozu. Nejčastěji podle nich nerespektují dopravní značení jako je např. zákaz zastavení a zákaz stání, často parkují na chodníku nebo v křižovatce. Velmi často pak při stání nenechávají volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 metry pro každý směr jízdy. V

„V období od 1. srpna 2021 do 31. července 2022 zjistili benátečtí policisté celkem 309 případů dopravních přestupků na území města. Z toho 61 případů vyřešili příkazem na místě (na místě lze uložit blokovou pokutu až 2.000 Kč) a 248 případů vyřešili oznámením na úřad k projednání přestupku. Ve správním řízení může být uložena pokuta až do výše 10.000 Kč,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Policisté budou ve spolupráci s pracovníky Městského úřadu Benátky nad Jizerou pokračovat v dohlížení nad dodržováním bezpečnosti a plynulosti silničního provozu na území města a i nadále se budou zaměřovat na nesprávné parkování, které je velkým problémem.

ilustrační foto: century21.cz

About Author