RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

V Mnichově Hradišti je na letošní rok naplánováno více než pět desítek investičních akcí za 140 milionů korun

Příprava letošních investičních akcí v Mnichově Hradišti je v plném proudu. Radní na svém posledním lednovém zasedání schválili celou řádku zadávacích dokumentací, což znamená, že město začíná hledat dodavatele jednotlivých investic.

Schválena byla zadávací dokumentace komplexních úprav ulice Víta Nejedlého, která bude letos a příští rok procházet zásadní proměnou. Náročnou investici koordinuje město se Středočeským krajem – zatímco město provede obnovu celého uličního prostoru v délce 700 metrů včetně chodníků, parkovacích míst nebo zeleně, kraj prostřednictvím krajské správy silnic obnoví vozovku. Letos by měly práce probíhat v úseku od kruhového objezdu u Lidlu po křižovatku s ulicí Jaselská nebo Čsl. armády. Definitivně bude letošní rozsah prací a harmonogram dojednán s vítězem výběrového řízení. To bude vypsáno v příštích týdnech.

Do 20. února mohou stavební firmy podávat cenové nabídky v rámci veřejné zakázky, jejímž předmětem je nadstavba nad spojovacím krčkem mezi starou a novou budovou ZŠ Sokolovská. Stavební práce se tu mají rozběhnout v posledním červnovém týdnu a trvat do ledna 2025. Nad krčkem vzniknou tři světlé a vzdušné odborné učebny, nový kabinet a součástí projektu je rovněž výtah, jenž zajistí bezbariérovost školy.

Dříve, už v pátek 9. února, končí lhůta pro podání nabídky na vybudování modulové třídy v areálu ZŠ Sokolovská. Protože stávající kapacita školy by od příštího školního roku nedostačovala, město do konce srpna vybuduje za novou školní budovou dočasnou třídu. „Inspirovali jsme se kontejnerovým řešením školy, které v nedalekém Žďáře funguje už roky,“ říká místostarosta Jan Mareš.

Sérii aktuálně běžících výběrových řízení uzavírá rekonstrukce odborných učeben na ZŠ Studentská. Firmy, které měly zájem realizovat stavební část projektu, se mohly přihlásit do 30. ledna, do 6. února je možné podávat nabídky na vybavení tříd. Předmětem investiční akce je rekonstrukce učeben matematiky, výtvarné výchovy, fyziky a přírodopisu/chemie a jejich vybavení novým nábytkem. Vše by mělo být hotovo přes letní prázdniny.

Z menších akcí můžeme zmínit ještě zpevnění krajnice a rekonstrukci opěrné zdi na Sychrově, cenové nabídky mohou uchazeči podat do 21. února.

Na další probíhající výběrová řízení bude město upozorňovat průběžně – na letošní rok je naplánováno více než pět desítek investičních akcí za 140 milionů korun.

Zdroj: mnhradiste.cz

About Author