RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

V Mladé Boleslavi se uskuteční festival inovátorů, tvůrců a vynálezců Maker Faire

Pátý ročník v Mladé Boleslavi odstartuje již tuto sobotu 23. září v 10 hodin. Na příchozí čeká okolo 30 (nejen) místních makerů a jejich projektů, naučné workshopy a spousta tvořivých aktivit. Hlavním tahákem letošního ročníku je americko-nizozemský projekt Ponytrap, neobvyklá čtyř-metrová instalace kombinující hudbu a technologie.

Pro veřejnost bude připraven zajímavý program s mnoha instalacemi, tvůrčími dílnami a interaktivními workshopy, které nabídnou základy programování robotických vozítek, pájení nebo 3D tisk. Letos přibydou do programu i přednášky o současných podobách digitálního řemesla, robotiky a představení udržitelných projektů..

Tento rok bude po dobu konání Maker Faire otevřená komunitní dílna, kde veřejnost za pomoci lektorů může tvořit mobiliář pro potřeby nově rekonstruované Pluhárny. Celý den budou také nově probíhat i přednášky, které návštěvníkům představí, jak postavit svůj elektromobil, jak napojit starý domácí pletací stroj k počítači nebo proč slovo “robot” nepochází z Čech nadarmo.

Na workshopech se budou začátečníci moci naučit základy micro:bitu a programování robotického vozítka, pájení i základy 3D tisku.

Další informace a program naleznete zde.

About Author